2014. szeptember 25., csütörtök

Ajánló - Ezeket olvastam a közelmúltban

Bár mostanában egyre kevesebb időm jut a képregényolvasásra, azért az utóbbi időben mégis szakítottam rá egy keveset. Az egyik kedvencemet is újra elolvastam, méghozzá Alan Moore The Killing Joke-ját. Az apropó egyszerű volt. Láttam, hogy újra kiadásra került egy limitált akciófigura szériához, és kedvet kaptam hozzá. A friss nyomás a figurával együtt egy kihagyhatatlan egyveleg. Remélem nem csak én érzem úgy, hogy ezt a kiadást mindenképpen be kellene szereznem. Az esély nagyon kicsi, ugyanis majdhogynem már most nincs belőle. A limitált cuccok átka..
Eljutottam végre odáig is, hogy a Star Wars: The Force Unleashed I-II-t is elolvassam. Piszkosul eltalált darab, és erről egy ismertetőbe is belekezdtem már. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de a Star Wars megunhatatlan téma a képregények lapjain is. Aki szereti, az szeretni fogja a videojáték alapján készült képregény mindkét részét, ugyanis egészen más szempontokból mutatja be az eseményeket a két vaskosabb, bordázott füzet. Ezen kívül belekóstoltam a Marvel Adventures féle Vasember sztoriba is, valamint az Image comics Manifest Destiny sorozatába kezdtem bele. Utóbbiról elképzelhető, hogy szintén lesz egy ismertető. Ez a sorozat már az első két számmal megfogott. Jelenleg a 17 számnál tart az Egyesült Államokban. Csak ajánlani tudom mindenkinek.


2014. szeptember 24., szerda

Gotham - The Legend Reborn és a Pilot

Enyhén spoileres elemeket tartalmaz!
Még szinte csak most írtam néhány sort az érkező új sorozatokról/ folytatásokról, de mivel a Gotham hétfőn elstartolt, így nem húztam volna tovább az első rész bemutatását. Az író Bruno Heller, a színészek, és készítők összefoglalják nekünk a The Legend Reborn című 20 perces dokumentum anyagban, melyben megtudhatunk mindent arról, hogy mit akarnak reprezentálni a sorozattal. Ez az interjúvideó szintén az indulás napján, szeptember 22-én került nyilvánosságra. Megválaszol minden kérdést, amire a Batman rajongók kíváncsiak voltak a szériával kapcsolatban, és próbálja eloszlatni a kételyeket. Ezek a kételyek ott voltak bennem is, de most már kezdem megérteni valahol, hogy talán bizony tényleg szükség volt ennek létrehozására. Ennek ellenére teljesen vegyes érzéseim vannak.
A Gotham főként a DC Comics gonosztevőinek eredettörténetét meséli el. Az ugyebár egyértelmű, hogy itt inkább Batman ellenségeire koncentrálnak. Bár még ki tudja mi lesz... Megismerkedhetünk a fiatal Macskanővel, Méregcsókkal, Pingvinnel, Rébusszal... ééés valószínűleg Jokerrel is. Macskanő és Méregcsók nekem túl soknak tűnik... gondoljunk csak bele; hisz ők csak hétköznapi emberek voltak Batman előtt. Egy kicsit azt hiszem elvetette a sulykot az író. Joker felvezetése viszont egyre inkább aggasztó momentum lesz számomra... A sorozathoz az adta a lökést a készítőknek, hogy egy új irányt találjanak a DC világban, melyhez hasonló eddig nem volt még. Hűek szeretnének maradni a gyökerekhez, de nem egy képregényt akarnak másolni. Az ötlet jól hangzik, és valóban; Gotham városa megfelelő táptalaj lehet a DC eredettörténeteket bemutató új vonalán.
A képregényekből egy romlott, bűzlő és elfajult városként tekintünk Bruce Wayne szülőhelyére, ahol az erőszak és a bűnözés az úr. A széria ezt a légkört próbálja majd bemutatni majdhogynem a kezdetektől. Miként került rá sor, hogy a gonosztevők jelmezt húzzanak, és ami a legfontosabb; hogyan lettek azok a gaz szereplők, akiket a képregények lapjairól már oly jól ismerünk. Gordon felügyelő miként lett az, aki; és hogyan alakultak a dolgok a Sötét lovag előtt. És ha már Gordonnál tartunk. A legnagyobb meglepetést az okozza majd, hogy a sorozatban egy ikonikus társa van, aki ismerős lehet a képregényből. Ő nem más, mint: Harvey Bullock! Bullock egy profi nyomozó, viszont az a fajta, aki magasról tesz arra mikor mit kéne tennie. Saját erkölcsi normák szerint él, és ezek szerint cselekszik. Betartja a város szabályait és nem tesz keresztbe egyik bűnszervezet fejének sem. Az ő karaktere lehet az egyik legizgalmasabb a sorozatban. Nem korrupt, de a határán van.
     Nem titok, hogy a stáb New Yorkban forgatott, de rendkívül sok vizuális effektet tettek hozzá a városhoz, hogy egy igazi, hamisítatlan Gotham születhessen meg. Teletűzdelték vízköpőkkel, sötét égbolttal, gótikus épületekkel, templomtornyokkal. Ez a Noir szerű jelleg, mely mégis a modernbe hajlik, nagyszerű keveréket alkot. A színészi alakítás nem rossz. A szereplőket pedig jól válogatták be. Helyett kapott egy teljesen új karakter is, akinek az a célja, hogy felkavarja az állóvizet. A Jada Pinkett Smith által megformált Fish Mooney nevű alvilági vezér sok galibát okozhat még. A bejelentett gonoszokat ellövik már ebben az epizódban. Így megjelenik Oswald, aki Mooneynak dolgozik szolgálóként, valamint Edward Nygma (Rébusz) és Ivy Pepper (Méregcsók) is. A Macskanő figuráját külön emelném ki. Úgy gondolom neki elég nagy szerepe lesz. Itt-ott feltűnik, de mégsem derül ki róla sok minden.
A készítők tartják a mértéket, és alig alig szerepeltetik a leendő szuper bűnözőket. Úgy hiszem ez egyfajta iránymutatásként is szolgál, hogy azért nem minden róluk szól, és nem kifejezetten miattuk készült a sorozat.
A teljes első rész Thomas és Martha Waynet gyilkosának felkutatásáról szól, és arról, hogy Gordon miként próbál beilleszkedni abba a Gothambe, amit gyermekkora óta nem látott. Elfajult bűzlő város, ahol egyelőre nem leli a helyét. Megígéri az ifjú Brucenak; mindent megtesz annak érdekében, hogy előkerítse szülei gyilkosát. A dolgok persze nem olyan egyszerűek mint aminek látszanak, és mind Falcone, mind Mooney keze is benne van a dologban.
Egyáltalán nem nyűgözött le ez az egész. Valahogy többet vártam. Mindenesetre még adok esélyt neki néhány rész erejéig. Ha a képregényrajongók körében nem bizonyít majd, akkor már nem is lesz mit bizonyítani. A további részekről nem fogok beszámolót írni. Talán majd egy közös posztban más sorozatokkal együtt. Egyéni pontozásom alapján ez 5/10. A történések izgalmasnak ígérkeznek, de jó lenne látni ha a készítők megragadnák a lehetőséget arra, hogy valami tényleg lenyűgözőt alkossanak történet és látvány szempontjából is. Vegyesen gondolok jót és rosszat is, de reménykedem azért. Ti mit gondoltok?

2014. szeptember 22., hétfő

Magyar Szuperhős Mesék - Itt a második szám!

Megérkezett hát a Magyar Szuperhős Mesék második száma, mely az elsőhöz képest sokkal magasabbra tette a mércét, és újdonságokkal bővült. A megkezdett 'Képes Krónikák' továbbra is magját képezi a lapnak, de az első számtól eltérően, itt 3 helyett kettőt kapunk ebből az egyedi formából. Nem kell elkeserednünk, ugyanis legnagyobb újításként egy 7 oldalas képregény is helyett kapott benne! Már magában az érdekes volt az előzőnél, hogy minden történetet más grafikus illusztrált, de azt, hogy néhány képregény oldallal egészítsék ki az eddigieket, hatalmas újításnak tartom!
Hogy mi történt az előző füzetben? Megismerkedhettünk két elszánt magyar szuperhőssel (Harcsa Huszárral, valamint Hungária Kapitányával), és eredettörténetükkel. A két szuperhős egymásra talált, és együtt felvették a küzdelmet a veszedelmes Vérpuli ellen.
A Magyar Szuperhős Mesék hazaszeretete újfent meglátszik minden egyes oldalon, de ezúttal egy vendégszereplő is tiszteletét teszi az első történetben, aki nem más, mint Toldi Miklós! Abban egyetértünk, hogy Toldi szerepe elég fontos az irodalomban, azon viszont vitatkozhatnánk, hogy vajon valós történelmi személy volt-e. A választás mindenesetre rendkívül jó. A karakter beépítése a Képes Krónikák világába úgy gondolom sikeresen megtörtént. Szövegei fennköltek, és régies stílusban íródtak. Ez nagy mértékben hozzájárul ahhoz, hogy a figura az legyen aki, így Szilágyi Dénes Tibor, és Medla József László munkája elsőrangú lett. Erre még rátesznek egy lapáttal (persze szigorúan csak jó értelemben véve) Fábián Péter grafikái, melyek úgy illusztrálják nekünk Miklóst, mint ahogy azt Arany János verseiből, és korabeli történetekből megismerhettük és elképzelhettük. Rajzainak erős és szálkás vonalvezetése jól illik az első történethez, és a személyes kedvencem lett. Kicsit komor, de ugyanakkor a sztorihoz különösen passzoló illusztrációkat készített. Ő rajzolta meg az eddigieket tekintve (gyermek szemmel nézve) talán a "legfélelmetesebb" gonosztevőt a Magyar Szuperhős Mesék történetében. A Maró Feró névre keresztelt alvilági hulladékkirály roppant nagy kedvencem lett. A megrajzolás tekintetében főleg, a leírtak alapján pedig mindenképpen.
Nem hanyagolhatók el a rajzokban található rejtett apróságok sem, mint például Toldi Miklós övcsatján a Malomkő, melyet megmosolyogtam és ezzel Arany' verseire emlékeztem. És persze most sem maradtak el az apró történelem leckék, melyek helyszínek/személyek bemutatását tűzték ki célul az adott oldal alján lévő apró betűs részben. Ezek a tanító jellegű dolgok ennek a számnak is kulcsfontosságú részletét képezik, és szerintem szükség is van rájuk. A fiatalabb korosztály egyszerre szórakozik és tanul.
     A bevezetőben említett 7 oldalas képregény meséli el a második történetet az magazinban, melyhez a rajzokat Létai Márton készítette. Az ő munkája az első szám harmadik története, a Veszedelmes Vérpuli, melyhez szintén ő járult hozzá grafikáival. A stílusa rendkívül egyedi. Illik a figurákhoz ez a kidolgozás. Nagyon remélem, hogy a képregényt, mint ábrázolási formát megtartják a készítők a jövőre nézve, ugyanis szerintem nagyon jól sikerült! A Magyar Szuperhős Mesék egyperces képregényei is hatásosak voltak, így már mérget lehetett volna rá venni, hogy működni fog ez a magazin oldalain is. A történelmi tanok itt is jelen vannak, méghozzá egy "Tudtad-e?" formában. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez mennyire beleégett az összképbe, és mennyire hasznos lehet a fiatal korosztály számára. A képregény nem mondható rövidnek azt tekintve, hogy egy történet 14 részes, és gondolom ez egyfajta tesztként is értelmezhető a készítők szemszögéből nézve, de szerintem bátran növekedhet ez az oldalszám már amennyiben a kiadási költségek ezt megengedik. Rendkívül passzol a laphoz, és mondhatni a magját képezheti a jövőben.
A harmadik, és egyben utolsó történet Tachkov Professzorról szól, amint megakadályoz egy szabotázs akciót bázisán a Vérpuli segítségével. Az itt található rajzokat Vigovszky Rita készítette. Merőben más mint Fábián Péter, vagy Létai Márton munkái, ezért tartom én egyedinek ezt a kiadványt. A sötét színek ellenére mégis csalogatóan kedvesek a figurái.
     A második számhoz egy új egyperces képregény is készült "A fafejű műkincsrabló" címen, mely egy előzményt mesél el. A történetek között akad utalás erre vonatkozóan, így érdemes elolvasni.
A kiadvány korhatára 6+ -ról 10-re emelkedett, de persze csak a szövegek értelmezését figyelembe véve, melyet a készítők már a magazin elején kiemelnek. Toldi Miklós szövegei valóban értelmezésre szorulhatnak a gyermekek számára, de mindegyik történetben találhatóak hasonló részek, melyeket inkább a szülőnek ajánlott felolvasnia és elmagyaráznia csemetéjének.
A második felvonás újításai, és izgalmas történetei okot adnak rá, hogy továbbra is követhessük eme magyar hősök kalandjait, úgyhogy mindenképpen várom a harmadik számot is, ami már készül! Ősszel vadonatúj egyperces képregény érkezik, mely továbbra is ingyenes lesz, és ahogy a készítők ígérik; újabb történelmi vendégszereplő érkezik a Magyar Szuperhős Mesék oldalaira!

2014. szeptember 17., szerda

2014-2015; a képregényes éra tévés diadala?

Ahogy egyre közeledünk az év vége fel, a premierdátumok sem tűnnek már oly távolinak, ugyanis még ebben az évben meg fogunk csömörleni a képregényes tévésorozatoktól és marad még jövőre is a lendületből. Persze mindezt jó értelemben véve, hisz képregényes adaptációból soha nem elég. Sorra vettem hát az újonnan induló, és persze folytatást hozó képregényes sorozatokat. Vajon melyiktől mit várhatunk?

Gotham (Start: szeptember 22. hétfő) A sorozat, amit sokan csak "Batman előzményként" tartanak számon jövőhéten indul, és mindezt pilot nélkül, élesben, egy teljes évadon keresztül végigkísérhetjük, ugyanis a szériát sugárzó Fox úgy gondolta, hogy igen is lesz igény rá. Meglátjuk mi sül ki belőle, ugyanis az előzetesek alapján kaphatunk hideget-meleget is egyszerre. Az ötlet nem is rossz. A Batman rajongók is kíváncsiak rá hogy mentek a dolgok Gotham városában még a Sötét lovag színre lépése előtt, de ez sajnos már az előzetesek alapján összeférhetetlen néhány alap dologgal. Selina Kyle-t kapcsolatba kell hozni a macskákkal már fiatalon? Nem tudom... kicsit furcsa. És persze kedvenc Pingvinünk Oswald Cobblepot is elég furán veszi ki magát mint piti kis bűnözőjelölt, de talán kellemesen csalódunk majd.

Agents of S.H.I.E.L.D 2.évad (Start: szeptember 23. kedd) Sokszor gondoltam arra, hogy talán túl hamar műsorra tűzték Marveles ügynökök újabb kalandjait, és a sietség talán majd a színvonal rovására fog menni. Az első évad nem volt rossz, de mégis azt érzem, hogy elég gyengécske, hiába megtesznek mindent a készítők. A filmes franchise hivatkozások nem tettek rosszat a szériának, és a Captain America: The Winter Soldier utóhatásai sem, de azért valljuk be; egy kicsit kevés. Maga a Hydra szabotázsa hatalmas mérföldkő a Marvel filmes történetében, de valahogy ez nem igazán érződik a sorozaton. Sok mindent vonultatott fel az első szezon, de megrekedt egy szinten. A második évad javíthat ezen, de egyelőre sajnos nem vagyok túl bizakodó.

The Flash (Start: október 7. kedd) El sem tudom mondani mennyire várom ezt a sorozatot. Egyrészt mert Flash az egyik kedvenc képregényhősöm, de sajnos a 90'-es évek után teljesen kihagyták a filmes univerzumból. A CW újonnan induló sorozatát az Arrow készítői keltették életre, és úgy gondolták, hogy végtére is; miért ne csinálhatnának egyszerre két sorozatot. Sőt! Mivel mindkét szuperhős egy világban (és majdhogynem légtérben) tevékenykedik, ezért számíthatunk nem egy cameora. Az Arrow második évadában már fel lett vezetve Barry Allan karaktere, és láthattuk azt is, hogy hogyan lesz belőle Flash! Izgalmas cameok, váratlan fordulatok, és új korszak várható a DC Comicstól a CW csatornán keresztül. A képregényrajongók legtöbbje ezt a sorozatot várja a leginkább idén.

Arrow 3.évad (Start: október 8. szerda) Mindössze 1 nappal Flash érkezése után startol Íjászunk harmadik évada, melynek vetítését szokásosan szerdára hagyják a megszokott időben. Megkapjuk Roy Harpert végre teljes valójában Oliver oldalán. Mint már tudjátok, ő a harmadik évadtól Arsenal néven fog futni mint éjjeli igazságosztó. A név még nem hitelesített (viszont sokkal valószínűbb mint a Red Arrow), de a lényeg a lényeg: innentől két íjász lesz! Ha minden igaz, akkor pedig színre lép Ra's al Ghul is, szóval érdemes lesz odafigyelni a sorozatra. A második évad sokkal de sokkal jobban sikerült az elsőnél, és úgy érzem a harmadikkal csak még jobb lehet. Kíváncsian várom.


Agent Carter (Start: 2015)  Az Amerika kapitány történetekből ismerős lehet egy hölgy, bizonyos Peggy Carter (a vásznon Hayley Atwell). Az ő kalandjait követhetjük végig ebben a szériában. A sztori 1946-ban játszódik és úgymond újraélhetjük az első Amerika kapitány film világát. Peggy titkos küldetésekben vesz majd részt. A megbízója pedig nem más, mint Howard Stark! A szövevényes Marvel univerzum igazi ékessége lehet ez a sorozat. Valamiért a Marvel sokkal inkább képes felépíteni a filmes világát, mint a DC, épp ezért sokat várok a sorozattól. Televízióba csak jövőre kerül, de gondoljunk csak arra, hogy a fentebb leírt sorozatok némileg kitöltik az addig tartó üresség érzetét. Én nagyon várom.


Daredevil (Start: 2015) A forgatások már javában zajlanak, és többé már nem titok, hogy Charlie Cox fogja alakítani Matt Murdock, azaz Daredevil karakterét! Engem a Ben Affleck féle nem igazán győzött meg. Az a film valahogy nem éppen az én világom lett. Nem olyannak ismertem meg Murdockot a képregények lapjain ahogy azt a mozifilm reprezentálta nekem. Ennek ellenére hiszem, hogy lehet belőle jó sorozat. A szériához megfelelő szuperhőst választott a Marvel. Nyilván közrejátszott a dologban, hogy olyan szuperhőst ültessenek át tévésorozatba, aki a legkevesebb digitális effekttel kivitelezhető. Azt hiszem megtalálták. Nagyon várom, hogy mit hoznak össze.


Ezek lennének hát a közeljövő képregényes sorozatai. A sorból kihagytam néhányat, melyek csak bejelentés szintjén léteznek még. Ezek a következők: Jessica Jones, Iron Fist, Luke Cage. Több éven át kapjuk majd ezeket a sorozatokat. A Marvel most tényleg nem viccel. Vérre menően belevetette magát a sorozatgyártásba. Az Iron Fist hatalmas dobás lenne (avagy lesz), bár én személy szerint jobban örültem volna egy film változatnak. Ti melyik új sorozatot/folytatást várjátok a leginkább?

2014. szeptember 14., vasárnap

Eltelt megint egy év...2 ÉVES A BLOG!!!

Amikor elkezdtem ezt az egészet, álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyien fogtok olvasni. A statisztikák arról árulkodnak, hogy egyre többet kattintottak a blogra, és legtöbben mindezt céltudatosan a direkt linken keresztül és nem internetes keresések által teszik. Hatalmas köszönetet szeretnék mondani mindenkinek! Az Amazing Comix nem éppen a legaktívabb oldal a blogtörténelemben, ugyanis akkor írok amikor épp van időm rá. Napi posztokkal sajnos ritkán tudok jelentkezni, így a néha 1 hónapos szünet sajnos az időhiányból ered. Az ilyen nagy kihagyásokat igyekszem ellensúlyozni, és hullám szerűen többet posztolni az egyes szünetek után. Mivel egyedüli szerkesztő és író vagyok itt, ezért gondolom ez megbocsájtható dolog. Többen írtak már azzal kapcsolatban, hogy jelentkeznének szerkesztőnek/ posztírónak, de az a helyzet, hogy ez a blog mindig is túl személyes lesz ahhoz, hogy mások kezébe is adjak egy-egy staféta botot. A tempóm remélem változni fog, és remélem egyre több időt tölthetek majd azzal, hogy egyre érdekesebb posztokat írhassak. Igyekszem legtöbbször olyan témákkal foglalkozni a képregényeken belül, amire más hasonló oldal nem tér ki és próbálom a sajátos nézeteimet továbbadni a blogon keresztül. Remélem valamennyire azért sikerül is ez néhanapján. Hogy mi történt az elmúlt egy év leforgása alatt? Növekedett a rendszeres olvasók száma a vendéglátogatók mellett, amit nagyon pozitív dologként tartok számon. Elkezdődtek olyan témák és sorozatposztok, amiért úgy gondolom érdemes felnézni néha az oldalra. A jövőben annyi tervem van, hogy több évi posztolásra elegendő lenne, így ahogy időm engedi adagolom nektek ezeket. Szeretnék újabb szavazásokat a blog működésével kapcsolatban, nyereményjátékkal kapcsolatos ötletem is van. Meglátjuk, hogy ezek a tervek mikor válhatnak valóra, mindenesetre igyekezni fogok továbbra is. A legnagyobb volumenű terv az lenne, ha a blog mellett egy havi, esetleg kéthavi magazin is napvilágot láthatna az Amazing Comix név alatt. A célom ezzel az lenne, hogy olyan folyóiratot hozzak létre, melyhez hasonló még nem volt Magyarországon, így ebben ötleteket és kezdeményezéseket várnék a jobb fent található e-mail címre. Nos, mint látjátok terv az van bőven. Már csak a megvalósításukon kell ügyködnöm. Remélem továbbra is követni fogjátok a blogot. Köszönöm még egyszer mindenkinek a támogatást az által, hogy visszajártok ide!